Zihinlerin Eşitliği

Bir arada yaşama kültürünün ancak ve ancak erdemli insanlarla mümkün olabileceğini ve erdemlerin, tüm zihinlerin eşit olduğu gerçeğinden hareketle eğitim yoluyla öğretilebileceğini tanıtlayan disiplinin adıdır felsefe. Böyle bir tanıtlamanın yoksunluğunda eğitimden söz etmek hiçbir şekilde mümkün değildir. Elbette eğitim denen olgu, pek çok açıdan felsefenin ortaya çıkışından çok daha öncelere tarihlenebilir. Ancak, insanların bir arada yaşama olanaklarını artırmaya odaklanan ve herkes için bir olanak ve hak olarak tanımlanan eğitim, ilk ve esas olarak felsefe sayesinde, felsefenin bir ürünü olarak ortaya çıkmış bir etkinliktir. Öyle ki bu etkinlik, insanlık tarihin en büyük ve en anlamlı projesidir. 

İlkinde Felsefenin Yaşamı & Yaşamın Felsefesi temasını ele aldığımız Çankaya Felsefe Söyleşilerinin ikincisinde eğitime odaklanıyoruz. Felsefenin Bir Ürünü Olarak Eğitim adlı söyleşi dizimizin ilk bölümü olan Zihinlerin Eşitliği başlığında Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümünden Doç. Dr. Aliye Karabük-Kovanlıkaya ve Ege Üniversitesi Felsefe Bölümünden emekli Prof. Dr. Solmaz Zelyüt ile birlikte olacağız…

Çankaya Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz söyleşi dizimiz tüm etkinliklerimiz gibi ücretsiz ve ilgili herkese açıktır.


Etkinlik Künyesi


Düzenleyenler
Felsefe Kültür Sanat Derneği
Çankaya Belediyesi


Konuşmacılar
Prof. Dr. Solmaz Zelyüt | Ege Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi (emekli)
Doç. Dr. Aliye Karabük-Kovanlıkaya | Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi
 

Tarih ve Saat
21 Ekim 2017 Cumartesi | 14.00

Adres
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi | Yaşar Kemal Konferans Salonu

İÇERİKLER

web tasarım ankara Arama Motoru Optimizasyonu