Özgürlük ve Mahkumiyet

Çankaya Belediyesi ile birlikte bu sezon ilk kez gerçekleştirdiğimiz Çankaya Felsefe Söyleşilerinde Felsefenin Yaşamı & Yaşamın Felsefesi temasını Özgürlük ve Mahkûmiyet başlığıyla noktalıyoruz.  

 

Sokak, sorumluluk, düşünmek, eylemek, toplumsal sözleşme, demokrasi, yasa ve özgürlük gibi kavramlar çağdaş yaşamın hemen her alanını ivedilikle işgal eder. Her edim, meşruiyetini bu kavramlarla kuşatır. Denebilir ki, günümüz kavram dünyasının en başat kavramlarıdır onlar. Fakat bu kavramlar böylesine bir konumda olmalarına rağmen, çoklukla eksik, temelsiz ve hatta yanlış bir gramerin içine yerleşir ya da yerleştirilir. İçerimlerinin pek çok kısmı ısrarla ve hatta kararlılıkla ıskalanır.

 

Nihayetinde bizzat felsefenin konusu olan bu kavramları, bizzat bu kavramlarla meşgul olanlara sorduğumuz Felsefenin Yaşamı & Yaşamın Felsefesi söyleşi dizimizdeki son uğrağımızda Özgürlük ve Mahkûmiyet başlığını ele alacağız. 


Söyleşi dizimizin son bölümündeki konukları Akdeniz Üniversitesi Felsefe Bölümünden Doç. Dr. Cihan Camcı ve Yeditepe Üniversitesi Felsefe Bölümünden Dr. Melike Durmaz...


FKSD bünyesinde gerçekleştirilen tüm etkinlikler ücretsiz olup ilgili herkese açıktır.

 


Etkinlik Künyesi

 

Düzenleyenler
Felsefe Kültür Sanat Derneği
Çankaya Belediyesi

 

Konuşmacılar
Doç. Dr. Cihan Camcı  | Akdeniz Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi
Dr. Melike Durmaz | Yeditepe Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Görevlisi

 

Tarih ve Saat
15 Nisan 2017 Cumartesi | 14.00

Adres
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi | Gülten Akın Salonu

İÇERİKLER

web tasarım ankara Arama Motoru Optimizasyonu