Laboratuvar Araştırması Olarak Tiyatro Eğitimi

Bir arada yaşama kültürünün ancak ve ancak erdemli insanlarla mümkün olabileceğini ve erdemlerin, tüm zihinlerin eşit olduğu gerçeğinden hareketle eğitim yoluyla öğretilebileceğini tanıtlayan disiplinin adıdır felsefe. Böyle bir tanıtlamanın yoksunluğunda eğitimden söz etmek hiçbir şekilde mümkün değildir. Elbette eğitim denen olgu, pek çok açıdan felsefenin ortaya çıkışından çok daha öncelere tarihlenebilir. Ancak, insanların bir arada yaşama olanaklarını artırmaya odaklanan ve herkes için bir olanak ve hak olarak tanımlanan eğitim, ilk ve esas olarak felsefe sayesinde, felsefenin bir ürünü olarak ortaya çıkmış bir etkinliktir. Öyle ki bu etkinlik, insanlık tarihin en büyük ve en anlamlı projesidir. 

Bu büyük ve anlamlı projeye ilişkin hususları, eğitimin başat bileşenleri olan temel disiplinlerde çalışmalar yapan, eserler veren kişilerle ele aldığımız Felsefenin Bir Ürünü Olarak Eğitim adlı söyleşi dizimize paralel olarak yürüttüğümüz konferanslarımızı bu ay yazar, yönetmen ve oyuncu Mine Çerçi'nin Laboratuvar Araştırması Olarak Tiyatro Eğitimi başlığıyla noktalıyoruz.

Çankaya Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz FKSD bünyesindeki tüm etkinlikler gibi ilgili herkese açık ve ücretsizdir.

 

Etkinlik Künyesi

 

Düzenleyenler
Felsefe Kültür Sanat Derneği
Çankaya Belediyesi

 

Konuşmacı
Mine Çerçi | Yazar, Yönetmen, Oyuncu

Tarih ve Saat
12 Mayıs 2018 Cumartesi | 14.00

Adres
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi | Gülten Akın Salonu

İÇERİKLER

web tasarım ankara Arama Motoru Optimizasyonu