Kendiliğin İnşaası

Bir arada yaşama kültürünün ancak ve ancak erdemli insanlarla mümkün olabileceğini ve erdemlerin, tüm zihinlerin eşit olduğu gerçeğinden hareketle eğitim yoluyla öğretilebileceğini tanıtlayan disiplinin adıdır felsefe. Böyle bir tanıtlamanın yoksunluğunda eğitimden söz etmek hiçbir şekilde mümkün değildir. Elbette eğitim denen olgu, pek çok açıdan felsefenin ortaya çıkışından çok daha öncelere tarihlenebilir. Ancak, insanların bir arada yaşama olanaklarını artırmaya odaklanan ve herkes için bir olanak ve hak olarak tanımlanan eğitim, ilk ve esas olarak felsefe sayesinde, felsefenin bir ürünü olarak ortaya çıkmış bir etkinliktir. Öyle ki bu etkinlik, insanlık tarihin en büyük ve en anlamlı projesidir. 

Bu büyük ve anlamlı projeye ilişkin hususları ele aldığımız Felsefenin Bir Ürünü Olarak Eğitim adlı söyleşi dizimize Kendiliğin İnşaası başlığıyla devam ediyoruz.

Etkinliğimiz FKSD bünyesindeki tüm etkinlikler gibi ilgili herkese açık ve ücretsizdir.

Çankaya Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz söyleşi dizimizin bu bölümündeki konukları ise Galatasaray niversitesi Felsefe Bölümünden Prof. Dr. Nami Başer ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümünden Yard. Doç. Dr. Aret Karademir…
 

Etkinlik Künyesi


Düzenleyenler
Felsefe Kültür Sanat Derneği
Çankaya Belediyesi

 

Konuşmacılar
Prof. Dr. Nami Başer | Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi
Yard. Doç. Dr. Aret Karademir | Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi
 

Tarih ve Saat
17 Mart 2018 Cumartesi | 14.00

Adres
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi | Yaşar Kemal Konferans Salonu

İÇERİKLER

web tasarım ankara Arama Motoru Optimizasyonu