Fizik Tarihinden İlginç Örnekler

Bir arada yaşama kültürünün ancak ve ancak erdemli insanlarla mümkün olabileceğini ve erdemlerin, tüm zihinlerin eşit olduğu gerçeğinden hareketle eğitim yoluyla öğretilebileceğini tanıtlayan disiplinin adıdır felsefe. Böyle bir tanıtlamanın yoksunluğunda eğitimden söz etmek hiçbir şekilde mümkün değildir. Elbette eğitim denen olgu, pek çok açıdan felsefenin ortaya çıkışından çok daha öncelere tarihlenebilir. Ancak, insanların bir arada yaşama olanaklarını artırmaya odaklanan ve herkes için bir olanak ve hak olarak tanımlanan eğitim, ilk ve esas olarak felsefe sayesinde, felsefenin bir ürünü olarak ortaya çıkmış bir etkinliktir. Öyle ki bu etkinlik, insanlık tarihin en büyük ve en anlamlı projesidir. 

Temel disiplinlerin eğitimdeki yeri ve önemine ilişkin hususların konu edildiği bu konferans dizisine bu ay, Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümünden Prof. Dr. Ömür Akyüz’ün Fizik Tarihinden İlginç Örnekler adlı sunumuyla devam ediyoruz…

Çankaya Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz FKSD bünyesindeki tüm etkinlikler gibi ilgili herkese açık ve ücretsizdir.

 

Etkinlik Künyesi

 

Düzenleyenler
Felsefe Kültür Sanat Derneği
Çankaya Belediyesi

 

Konuşmacı
Prof. Dr. Ömür Akyüz | Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi

 

Tarih ve Saat
10 Mart 2018 Cumartesi | 14.00

Adres
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi | Gülten Akın Salonu

 

İÇERİKLER

web tasarım ankara Arama Motoru Optimizasyonu