FİLOZOFLARIN SORUMLULUĞU

Bu sezon ilk kez gerçekleştirmekte olduğumuz Çankaya Felsefe Söyleşileri’nde Felsefenin Yaşamı & Yaşamın Felsefesi temasını işlemeye devam ediyoruz.  
 
Sokak, sorumluluk, düşünmek, eylemek, toplumsal sözleşme, demokrasi, yasa ve özgürlük gibi kavramlar çağdaş yaşamın hemen her alanını ivedilikle işgal eder. Her edim, meşruiyetini bu kavramlarla kuşatır. Denebilir ki, günümüz kavram dünyasının en başat kavramlarıdır onlar. Fakat bu kavramlar böylesine bir konumda olmalarına rağmen, çoklukla eksik, temelsiz ve hatta yanlış bir gramerin içine yerleşir ya da yerleştirilir. İçerimlerinin pek çok kısmı ısrarla ve hatta kararlılıkla ıskalanır.

Nihayetinde bizzat felsefenin konusu olan bu kavramları, bizzat bu kavramlarla meşgul olanlara soracağımız Felsefenin Yaşamı & Yaşamın Felsefesi söyleşi dizimizdeki ikinci uğrağımız Filozofların Sorumluluğu.

Bu söyleşideki konuklarımız ise Ankara Üniversitesi Felsefe Bölümünden Prof. Dr. Ertuğrul Rufayi Turan ve Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümünden Prof. Dr. Nami Başer.

19 Kasım 2016 Cumartesi 14.00
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi – Gülten Akın Salonu
FKSD bünyesinde gerçekleştirilen tüm etkinlikler ücretsiz olup ilgili herkese açıktır.
 
web tasarım ankara Arama Motoru Optimizasyonu