Felsefenin İkamesi Olarak Sokak

Felsefe Kültür Sanat Derneği olarak ilerleyen yıllarda da sürdürmeyi amaçladığımız Çankaya Felsefe Söyleşilerinin ilkine bu yıl başlıyoruz.


Her yıl belirli bir konuyu ele alarak, aylık periyotlar halinde sürdüreceğimiz söyleşi dizimizdeki ilk ana temamız Felsefenin Yaşamı & Yaşamın Felsefesi. Bu temayı ele almaya başlayacağımız ilk başlığımız ise Felsefenin İkamesi Olarak Sokak.


Sokak, sorumluluk, düşünmek, eylemek, toplumsal sözleşme, demokrasi, yasa ve özgürlük gibi kavramlar çağdaş yaşamın hemen her alanını ivedilikle işgal eder. Her edim, meşruiyetini bu kavramlarla kuşatır. Denebilir ki, günümüz kavram dünyasının en başat kavramlarıdır onlar. Fakat bu kavramlar böylesine bir konumda olmalarına rağmen, çoklukla eksik, temelsiz ve hatta yanlış bir gramerin içine yerleşir ya da yerleştirilir. İçerimlerinin pek çok kısmı ısrarla ve hatta kararlılıkla ıskalanır.


Nihayetinde bizzat felsefenin konusu olan bu kavramları, bizzat bu kavramlarla meşgul olanlara soracağımız söyleşi dizimizin ilk konukları Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümünden Doç. Dr. Barış Parkan ve Prof. Dr. Halil Turan.


FKSD bünyesinde gerçekleştirilen tüm etkinlikler ücretsiz olup ilgili herkese açıktır.Etkinlik Künyesi


Düzenleyenler
Felsefe Kültür Sanat Derneği
Çankaya Belediyesi


Konuşmacılar
Doç. Dr. Barış Parkan | Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Halil Turan | Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi 


Tarih ve Saat
15 Ekim 2016 Cumartesi | 14.00

Adres
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi | Gülten Akın Salonu

İÇERİKLER

web tasarım ankara Arama Motoru Optimizasyonu