Düşünmenin Grameri

Felsefe Kültür Sanat Derneği olarak ilk faaliyetimiz olan Akademia Atölyesinde bu sezon içinde bulunduğumuz pandemi günleri nedeniyle özel bir başlık açıyoruz: Düşünmenin Grameri.

Felsefi düşünce ile "doğru düşünmenin" vazgeçilmesi olan ve "düşünmenin grameri" olarak nitelenen mantığa ilişkin kapsamlı bir çalışmanın gerçekleştirileceği atölye çalışmamız iki haftada bir yapılacak toplantılarla hayata geçirelecektir. 


İlk olarak 2014 Kasım ayında Sokrates öncesi filozoflardan kalan metinlerin irdelenmesiyle başlayan Akademia Atölyesinde sırasıyla Platon, Aristoteles, Descartes, Kant, Hegel ve Husserl üzerine çalışmalar yapılmış olup, yapılan bu çalışmalar her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen FKSD Sonbahar Buluşmalarıyla tamamlanmıştır.

Koordinatörlüğünü Ali Apaydın'ın yürüttüğü Akademia Atölyesinin bu özel bölümüne katılmak için başvurularınızı e-posta adresimiz üzerinden yapabilirsiniz.

Zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek atölye en fazla 40 kişiye yönelik düzenlenecek olup atölyeye katılım için son başvuru tarihi 5 Kasım 2020'dir. 

Atölye başvurularında daha Akademia'nın önceki bölümlerine düzenli olarak katılan isimler ile FKSD üyelerine öncelik tanınacaktır.

Atölyenin ilk toplantısı 7 Kasım Cumartesi saat 19.30'da yapılacaktır.
web tasarım ankara Arama Motoru Optimizasyonu