Akademia I-II | Platon ve Öncesi

Bu etkinlik tamamlanmıştır.

Felsefe Kültür Sanat Derneği olarak ilk faaliyetimize bir atölye çalışmasıyla başlıyoruz.


İlk ayımızda kuruluşumuzun temel amacı olan felsefeye yönelik gerçekleştireceğimiz etkinlikte, felsefe metinlerinin okunması, incelenmesi ve irdelenmesi üzerine çalışmalara odaklanacağız.

Adını Platon'un okulundan aldığımız atölyede, ilk olarak felsefe metinlerinin okunmasına yönelik temel bir çalışma yapılacak olup takip eden süreçte ilk filozofların metinleri ele alınacak ve ikinci bölümden itibaren her yıl belirli bir filozofun temel metinlerine odaklanılacaktır.

Felsefe Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Apaydın'ın koordinatörlüğünde yürütülecek olan atölyede, dernek üyelerimiz Özge Çiftçi ve İremz Sezgin de yardımcı koordinatörler olarak çalışacaklardır.

Haftalık toplantılarla sürdürülecek olan atölyenin ilk bölümünde, felsefeyle tanışma metinleri olarak Hakkı Hünler çevirisiyle Paradigma Yayınlarından basılan W. T. Jones'un Klasik Düşünce | Batı Felsefesi Tarihi kitabının ilk cildinden seçilecek metinler okunacaktır.

Platon'un metinlerinin ele alınacağı ikinci bölümde ise, filozofun diyalogları üzerinde durulacaktır.

20 kişilik katılımcının öngörüldüğü atölyeye ilişkin başvurular e-posta adresimiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden yapılabilecektir. Atölyeye katılım için son başvuru tarihi 19 Ekim 2014'tür.

Atölye boyunca okunacak metinler ve kullanılacak kişisel kırtasiye materyallerine ilişkin giderler katılımcılar tarafından karşılanacaktır.

Felsefe Kültür Sanat Derneği ofisinde yapılacak atölye çalışmaları kontenjan dahilinde ilgili herkese açıktır. 


web tasarım ankara Arama Motoru Optimizasyonu