FKSD Genel Bilgiler

1.TEMEL BİLGİLER

4 Eylül 2014 tarihinde kurulan Felsefe Kültür Sanat Derneği (FKSD), resmi bir veriye net olarak ulaşılamamakla birlikte Türkiye’deki dördüncü ya da beşinci felsefe derneğidir. 9 kurucu üye tarafından kurulan FKSD’nin ilk genel kurul toplantısı 27 Aralık 2014'te, gerçekleştirilmiştir.
Son olarak 3 Kasım 2018'de yapılan 5. Olağan Genel Kurul'daki görev değişikliği sonucunda FKSD bünyesindeki temel organlar ve bu organlardaki görev dağılımı şu şekildedir:


 

YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ALİ APAYDIN
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI
BURCU ERBİL-ÇİFÇİ
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
HATİCE BİLGE COŞKUN-APAYDIN
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
ÜNAL EMRE ÇİFÇİ
YÖNETİM KURULU ÜYESİ
YUSUF BARBAROS COŞKUN
YÖNETİM KURULU 1. YEDEK ÜYE
EFE KARANFİLOĞLU
YÖNETİM KURULU 2. YEDEK ÜYE
NAZİFE APAYDIN-YALÇIN
YÖNETİM KURULU 3. YEDEK ÜYE
AYFER BİBER
YÖNETİM KURULU 4. YEDEK ÜYE
EKİM DENİZ ÇİFTÇİ
YÖNETİM KURULU 5. YEDEK ÜYE
ÖZGE ÇİFTÇİ

 

DENETLEME KURULU BAŞKANI
FUAT ZİYA ÇİFTÇİ
DENETLEME KURULU ÜYESİ
SEÇKİN ÖZDEMİR
DENETLEME KURULU ÜYESİ
ÇAĞLAR DEMİR
DENETLEME KURULU 1. YEDEK ÜYE
ZEYNEP DEMİRBAŞ
DENETLEME KURULU 2. YEDEK ÜYE
AHMET ALPER GÜRTAŞ
DENETLEME KURULU 3. YEDEK ÜYE
MERT ERBİL

 

DİSİPLİN KURULU ÜYESİ
EMİNE GÜLSEREN GÜRBAŞ
DİSİPLİN KURULU ÜYESİ
FİGEN ŞENDİR CÜCEOĞLU
DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYE
AHMET ERDEM ÇİFTÇİ


2.AMAÇ VE HEDEFLER


FKSD, bir bütün olarak felsefe kökenli bir yaşamın yaygınlaşması ve bu doğrultuda felsefe başta olmak ve felsefi bir bakış açısı başat olmak üzere tüm kültürel ve sanatsal konularda bir yaşam alanı açmayı amaçlamaktadır. Hedef olarak, düzenli seminerler, söyleşiler, paneller vb faaliyetlerin yanı sıra ulusal ve uluslararası kongreler ve kamplar düzenlemek yönünde projeleri olan FKSD, ayrıca gerekli yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi sonrasında süreli ve süresiz yayınlar çıkarma yönünde çalışmalar da yapmaktadır.

3.ÜYELİK ÖRGÜTLENMESİ

FKSD’de felsefeye olan ilgi dışında hiçbir ön şart taşımayan bir dernek üyelik örgütlenmesi esas alınmıştır. Bu yaklaşım doğrultusunda akademik faaliyetlerin ilgili kimselere ulaştırılmasının yanı sıra akademi dışındaki çalışma ve çabaların da ilgililerle buluşturulması gözetilmektedir. Bu kapsamda, FKSD, Türkiye’de felsefe bölümü mezunu olmayan ya da herhangi bir felsefi geçmişi olmayan tüm insanlara açık olan ilk felsefe derneğidir. FKSD’ye üyelik kabulleri tamamen referans sistemleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Üyelik işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiler için tıklayınız.

4.FKSD MERKEZ OFİS

FKSD merkez ofisi Ankara, Çankaya, Bahçelievler 2. cadde üzerinde bulunmaktadır. FKSD iletişim ve adres bilgileri için tıklayınız.

4.1.DERNEK MERKEZİNİN FİZİKİ ÖZELLİKLERİ

FKSD merkez ofisi, bir adet seminer salonu (yaklaşık 45-50 kişi kapasiteli), bir adet ofis odası, bir adet toplantı odası, bir adet materyal odası, bir adet evrak deposu ve mutfak ve lavabodan oluşan bir konuttur.

4.2.DERNEK MERKEZİNİN KULLANIMI

FKSD merkez ofisi, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 11.00-19.00 saatleri arasında açık tutulmaktadır. Üyeler nezdinde gerçekleştirilen gönüllü işbölümü esasına dayanarak koordinatörlük tarafından organize edilen bir nöbet sistemiyle, ilgili saatlerde en az bir FKSD Yönetim Kurulu Üyesi ya da Yönetim Kurulunca görevlendirilen bir üye ofiste bulunmaktadır. Ofisin tüm giderleri (kira, yakıt, elektrik, su, temel gıda masrafları ile temizlik masrafları) derneğin gelir kaynağı olan üyelik aidatları ve bağışlar üzerinden karşılanmaktadır. Üyelerimiz, ofisin aylık gider ve gelirlerine ilişkin ayrıntılı bilgileri saymanlık biriminden edinebilirler.

web tasarım ankara Arama Motoru Optimizasyonu