AHLAKLI YURTAŞ, AHLAKLI İNSAN

Bir arada yaşama kültürünün ancak ve ancak erdemli insanlarla mümkün olabileceğini ve erdemlerin, tüm zihinlerin eşit olduğu gerçeğinden hareketle eğitim yoluyla öğretilebileceğini tanıtlayan disiplinin adıdır felsefe. Böyle bir tanıtlamanın yoksunluğunda eğitimden söz etmek hiçbir şekilde mümkün değildir. Elbette eğitim denen olgu, pek çok açıdan felsefenin ortaya çıkışından çok daha öncelere tarihlenebilir. Ancak, insanların bir arada yaşama olanaklarını artırmaya odaklanan ve herkes için bir olanak ve hak olarak tanımlanan eğitim, ilk ve esas olarak felsefe sayesinde, felsefenin bir ürünü olarak ortaya çıkmış bir etkinliktir. Öyle ki bu etkinlik, insanlık tarihin en büyük ve en anlamlı projesidir. 
 
Bu büyük ve anlamlı projeye ilişkin hususları, eğitimin başat bileşenleri olan temel disiplinlerde çalışmalar yapan, eserler veren kişilerle ele aldığımız Felsefenin Bir Ürünü Olarak Eğitim söyleşi dizimizi, bu sezon haricen konferans dizisiyle de destekliyoruz. 

Temel disiplinlerin eğitimdeki yeri ve önemine ilişkin hususların konu edileceği bu konferans dizisine bu ay, Türkiye'nin müzik serüveninde adeta bir simge haline gelen, ses sanatçısı, orkestra şefi ve besteci Timur Selçuk’un Ahlaklı Yurttaş, Ahlaklı İnsan adlı sunumuyla devam ediyoruz…

9 Aralık 2017 Cumartesi 14.00
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi – Gülten Akın Salonu
FKSD bünyesinde gerçekleştirilen tüm etkinlikler ücretsiz olup ilgili herkese açıktır.
web tasarım ankara Arama Motoru Optimizasyonu